Tag kontrol med selvforsvarskursus i Roskilde

dato

Oplev et gratis selvforsvarskursus for kvinder i Roskilde Aikido Klub lørdag den 29. november 2025. Kurset, arrangeret af Zonta Roskilde i forbindelse med Orange Dage, giver deltagerne mulighed for at lære enkle teknikker og styrke deres selvtillid.

I anledning af Orange Dage i Roskilde inviterer Zonta Roskilde kvinder til et gratis selvforsvarskursus. Kurset finder sted lørdag den 29. november 2025 kl. 14.00 hos Roskilde Aikido Klub på Industrivej 44b.

Lær at tage kontrol

Instruktører vil guide deltagerne gennem simple teknikker, der kan hjælpe med at tage kontrol over utryghed og styrke selvtilliden. Dette kursus er en fantastisk mulighed for kvinder, der ønsker at blive en stærkere version af sig selv.

Gratis deltagelse og tilmelding

Kurset er gratis, men der er et begrænset antal pladser, som fordeles efter "først-til-mølle princippet". Billetter kan reserveres på zontabilletten.dk.

Praktisk information
Dato: Lørdag den 29. november 2025
Tid: Kl. 14.00
Sted: Roskilde Aikido Klub, Industrivej 44b, 4000 Roskilde
Entré: Fri entré
Arrangør: Zonta Roskilde
Målgruppe: Voksne



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut