10 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Roskilde. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
I Roskilde er der to nye villaer, der netop er kommet til salg, nemlig Strandhøjen 6 og Strandparken 11, begge beliggende i det attraktive Himmelev.
Strandhøjen 6 tilbyder 161 kvadratmeter fordelt på 4 værelser. Villaen ligger på en grund på 751 kvadratmeter, og har en udbudspris på 10.995.000 kr., hvilket gør den til en eksklusiv boligmulighed.
Strandparken 11 er lidt mindre i boligareal med 160 kvadratmeter, men kompenserer med en større grund på 873 kvadratmeter og har 6 rum. Prisen ligger lidt under Strandhøjen 6, på 10.500.000 kr.
Begge villaer præsenterer unikke muligheder for købere, der søger luksuriøse boliger i et eftertragtet område i Roskilde.
Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.